CZYM JEST DORADZTWO LAKTACYJNE?

Doradztwo laktacyjne jest wąską specjalizacją medycyny, która w kompleksowy sposób obejmuje opieką kobiety w okresie okołolaktacyjnym. Zajmuje się rozwiązywaniem złożonych problemów laktacyjnych. 

W CZYM POMOŻE DORADCA LAKTACYJNY?

Pierwsze kroki w karmieniu – nauka przystawiania dziecka do piersi – znalezienie odpowiedniej pozycji dla Mamy i dziecka jest bardzo ważne. Odpowienie przystawienie dziecka powoduje, że i Mama i Dziecko czerpią z aktu karmienia zadowolenie. Nieodpowiednie przystawianie dziecka do piersi może mieć konsekwencje także dla obu stron.

Pomoc w sytuacji, gdy kobieta ma poranione, bolesne brodawki.

Pomoc w sytuacji, gdy kobieta odczuwa silny ból piersi, którego przyczyny mogą być różne – od zastoju, zapalenia piersi po infekcje grzybicze i inne. Doradca laktacyjny przeprowadzi odpowiedni wywiad i badanie, które pozwoli zróżnicować dolegliwości i wprowadzić odpowiednie postępowanie.

Trudności związane z ilością mleka – “za mało pokarmu”, czasem “za dużo pokarmu” – doradca laktacyjny pokieruje kobietą w każdej z tych sytuacji, wdrażając odpowiedni sposób postępowania.

Słabe przybieranie na wadze dziecka karmionego piersią, które może być czasem spowodowane nieodpowiednim sposobem ssania, a przez to słabym pobieraniem pokarmu.

Gdy dziecko nie umie, bądź nie chce ssać. Także, gdy dziecko jest mało aktywne, przysypiające przy karmieniu, trudne do wybudzenia. Potrzeby jest tu odpowiedni wywiad i obserwacja aktu karmienia, aby wdrożyć odpowiednie postępowanie.

Gdy istnieje podejrzenie alergii u dziecka, bądź ulewa ono, ma kolki – doradca laktacyjny pomoże dobrać odpowiedni sposób postępowania, ewentualnie wyeliminować z diety kobiety alergeny, które przenikają do mleka i mają negatywny wpływ na dziecko.

Gdy urodziłaś bliźnięta – karmienie piersią bliźniąt jest sprawą wymagającą wsparcia i profesjonalnej pomocy, szczególnie na początku “mlecznej drogi”.

Gdy urodziłaś przedwcześnie – karmienie naturalne wcześniaka jest bardzo ważne! Z drugiej strony wymagające. Kobieta powinna otrzymać profesjonalną pomoc w zakresie rozbudzenia i utrzymania laktacji, szczególnie gdy jest oddzielona od dziecka.

Podczas przewlekłej choroby kobiety, która chce karmić naturalnie.

Gdy kobieta musi przyjmować leki, a chce karmić naturalnie.

Gdy z jakichś powodów mama z dzieckiem są rozdzieleni, a kobieta chce karmić naturalnie.

Gdy mama ma wątpliwości w jaki sposób rozszerzać dietę niemowlaka.

Gdy kobieta chce zakończyć, lub przerwać karmienia. A także w sytuacji gdy kobieta chce przywrócić karmienie piersią – relaktacja jest możliwa!

Zachodzisz w ciążę i karmisz dziecko – masz wątpliwości, czy jest to dobre dla dziecka nienarodzonego i karmionego. Lub jesteś w ciąży i chcesz przygotować się do karmienia piersią.

Gdy potrzebujesz wsparcia w karmieniu piersią. Czasem wydaje Ci się, że robisz coś niewłaściwie, że Twoje dziecko się nie najada, że masz “za słaby” pokarm? Mamy, babcie, ciotki udzielają Ci porad, a każda z nich jest inna. Nie wiesz komu wierzyć i co jest prawdą, a co mitem dotyczącym karmienia naturalnego. Poradnictwo laktacyjne opiera się o najnowszą wiedzę, badania i praktykę – Twoja położna podniesie Cię na duchu, umocni Twoją pozycję Mamy karmiącej i rozwieje wszelkie wątpliwości dotyczące karmienia naturalnego.

 

CZY WARTO KORZYSTAĆ Z PORAD ?

Zdecydowanie tak! Warto korzystać z pomocy doświadczonej położnej!

Karmienie naturalne jest najlepszym sposobem żywienia Twojego dziecka. Pokarm kobiecy jest substancją żywą, zmieniającą skład w zależności od potrzeb dziecka. Jest unikalny. Zawiera wszystkie potrzebne dziecku składniki odżywcze, a przede wszystkim wspomaga układ odpornościowy chroniąc Twoje dziecko przed infekcjami. Zawiera składniki skierowane wprost przeciwko drobnoustrojom, działające przeciwzapalnie i immunomodulacyjnie – żadna mieszanka nie jest w stanie go zastąpić.

 Kiedy wkradnie się zwątpienie, poczucie braku wsparcia, ból – pamiętaj o tym, że istnieje profesjonalne wsparcie w postaci poradnictwa laktacyjnego. Położna pomoże Ci cieszyć się na nowo z karmienia piersią, będzie wspierała Cię, abyś mogła dawać Twojemu dziecku to co najlepsze, tak długo jak zechcesz.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH