Konsultacja z położną

Konsultacja polega głównie na rozmowie położnej z pacjentką.

Położna –sprawuje opiekę nad kobietami na każdym etapie ich życia. Najczęściej jednak szukamy z nią kontaktu, będąc w ciąży i po porodzie. Położna przygotowana jest nie tylko do otoczenia opieką kobiety oczekującej dziecka (także w ciąży wysokiego ryzyka), ale także wspierania mamy po porodzie i pomocy przy noworodku.

Opieka położnej  jest przywilejem, a nie obowiązkiem, więc jeśli nie chcesz z niej korzystać, to masz takie prawo.

Położna wesprze Cię także w razie kłopotów z karmieniem, na przykład pomoże prawidłowo przystawić malucha do piersi, sprawdzi mechanizm ssania i doradzi, co zrobić, żeby uniknąć zastoju pokarmu. Możesz też liczyć na badanie dziecka – szczególną uwagę położna zwraca na objawy związane z przechodzeniem okresu adaptacyjnego, na przykład na objawy żółtaczki noworodków i gojenie się pępka. Możesz ją też poprosić, żeby pokazała Ci jak kąpać i pielęgnować dziecko.

W razie potrzeby położna powie Ci, do jakiego specjalisty masz się zwrócić po konsultację, pomoże też znaleźć kontakt do instytucji, która mogłaby Cię wspomóc, jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji życiowej. Współpraca z położną może być naprawdę dużym wsparciem w ciąży i po porodzie, postaraj się więc zawczasu znaleźć osobę, której opieka zapewni Ci komfort psychiczny.

Zapraszamy do kontaktu

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH